Strona główna
 

startAktualnościO przedszkoluProgramZajęcia dodatkowePlan dniaKim jeste�my?PytaniaGaleriaKarta zgłoszeniowaKontakt

 

Dożynkowa

 ban_ada1.gif

 

mgr Małgorzata Baran


mgr Małgorzata Baran
nauczyciel

Pani Gosia pracuje w naszym Przedszkolu od września 2008 roku. Od września 2009 roku prowadzi grupę dzieci sześcioletnich.
Gosia

W 2007 roku pani Gosia ukończyła studia na kierunku Filologia Polska ze specjalnością pedagogiczną na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W trakcie studiów odbywała praktyki w lubelskich szkołach, zapoznając się ze specyfiką pracy z dziećmi i młodzieżą. Zdobyła również uprawnienia wychowawcy kolonijnego i pracowała jako wychowawca na letnich półkoloniach. W okresie studiów pracowała jako opiekunka, a przebywanie z dziećmi sprawiało jej taką radość, że postanowiła pracować w przedszkolu. W celu podniesienia swoich kwalifikacji w tym zakresie podjęła Studia Podyplomowe na kierunku Pedagogika Przedszkolna na UMCS w Lublinie.

W pracy z dziećmi pani Gosia jako ważne określa stworzenie dziecku poczucia bezpieczeństwa oraz budowanie takich sytuacji edukacyjnych, które będą motywowały i rozbudzały w nim ciekawość poznawania. Często mówi, że każde dziecko jest indywidualnością mającą określone możliwości, zdolności oraz emocje. Nauczyciel natomiast ma szansę wspierać pomysłość i indywidualizm swoich małych przyjaciół.

"Dzieci oczywiście uczą się od nas, ale i my możemy się od nich uczyć np. jak cieszyć się bez powodu, bycia ciągle zajętym czymś rozwijającym i domagać się ze wszystkich sił tego czego pragniemy. Dzieci nie pozwalają nam zapomnieć, że trzeba mieć wielkie marzenia" - tak opowiada o dzieciach.

Główne zainteresowania pani Gosi to literatura i teatr. Przez okres studiów aktywnie działała w studenckim teatrze "Enigmatic". W wolnym czasie lubi podróżować.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »