Strona główna
 

startAktualnościO przedszkoluProgramZajęcia dodatkowePlan dniaKim jeste�my?PytaniaGaleriaKarta zgłoszeniowaKontakt

 

Dożynkowa

 ban_ada1.gif

 

mgr Katarzyna Haponiuk

mgr Katarzyna Haponiuk
nauczyciel


Pani Kasia od września 2007 roku prowadzi grupę dzieci pięcioletnich, o nazwie "Puchatki".
kasia.jpg
W 2006 roku ukończyła studia pedagogiczne na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej na kierunku Pedagogika Przedszkolna. Rok później uzyskała także dyplom z Pedagogiki Specjalnej, poszerzając tym samym zakres swoich kompetencji.
W trakcie studiów, pani Kasia wielokrotnie odbywała praktyki w placówkach kształcenia przedszkolnego, jak też w szkołach podstawowych. Dodatkowo odbyte praktyki w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz prace jako wolontariusz w Warsztatach Terapii Zajęciowej pozwoliły jej zapoznać się i równocześnie zmierzyć z problemami osób potrzebujących szczególnego wsparcia.
W pracy zawodowej pani Kasia kieruje się przede wszystkim zasadą wspierania dzieci w ich samodzielnym odkrywaniu świata. Świadomość, że "nikt nie może rosnąć za dziecko", nadaje kierunek wszystkim działaniom podejmowanym w grupie "Puchatki". Rozsądne i konsekwentnie przestrzegane zasady oraz stały i dobrze znany dziecku rytm dnia zapewniają mu poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji.
Jednym z głównych zainteresowań pani Kasi są książki, zwłaszcza literatura obyczajowa oraz dotycząca alternatywnych sposobów pracy z dziećmi. Ponadto pani Kasia interesuje się malarstwem (S. Dali, F. Goya, D. Twardoch) oraz sportem. Sama uprawia wspinaczkę skałkową, a latem wspinaczkę wysokogórską.
Pani Kasia posiada różnego rodzaju zdolności manualne, takie jak rysowanie czy haftowanie, dzięki czemu sama może przygotowywać pomoce do zajęć.
Najbliższe plany pani Kasi to kontynuowanie nauki języka angielskiego oraz bliższe poznanie kultury greckiej. Ponadto chciałaby wzbogacić swój warsztat pracy, poprzez uczestnictwo w szkoleniu z zakresu różnorodnych technik plastycznych, oraz pracy z dziećmi nadpobudliwymi ruchowo.  
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »