Strona główna
 

startAktualnościO przedszkoluProgramZajęcia dodatkowePlan dniaKim jeste�my?PytaniaGaleriaKarta zgłoszeniowaKontakt

 

Dożynkowa

 ban_ada1.gif

 

Zajęcia dodatkowe

karate.jpgNasze Przedszkole przygotowało także ofertę zajęć dodatkowych dla chętnych. Zajeć, które pomogą w ogólnym rozwoju przedszkolaka, ale również pozwolą na odkrycie swoich zainteresowań. Wszystkie zajęcia z poniższej oferty dopasowane są do wieku i możliwości dzieci - a formy stosowane przez instruktorów, specjalistów pozwalają na wspaniałą naukę nowych umiejętności, zdobywanie wiedzy poprzez twórczą zabawę.

  • KARATE KYOKUSHIN - ćwiczenie karate dzieci mogą zaczynać mając kilka lat. W zasadzie jest to zabawa z elementami karate. W formie zabawy dzieci poznają prawidłowe pozycje, sposoby poruszania się, składania dłoni,balet.jpg kilka bloków, uderzeń, kopnieć. Wszystkie wymienione elementy dają dzieciom możliwość wyzwolenia zasobów energii zgromadzonej w ciągu dnia, jak i wykształcenia innych pożądanych nawyków ruchowych. W trening karate wpatane są elementy gimnastyki korekcyjnej.  

  • BALET - to propozycja zajęć muzyczno-ruchowych dla dzieci w wieku 5-6 lat. Zajęcia rozwijają wrażliwość muzyczną, zamiłowanie do teatru, kształtują zachowania sceniczne, uczą dyscypliny. Łączą w sobie elementy rytmiki, tańca, gimnastyki i choreografii. Kształtują motorykę, doskoplywacy.jpgnaląc grację i płynność ruchów. 

  • NAUKA PŁYWANIA - to propozycja nauki i doskonalenia umiejętności pływania skierowana do dzieci z naszego Przedszkola w wieku 4,5 oraz 6 lat. 

  • SZACHY – to propozycja zajęć wspomagająca rozwój sfery poznawczej, ale także społeczno-moralnej dziecka, pobudzające jego aktywność twórczą, szachy.jpgrozwijanie pamięci, uwagi, koncentracji, myślenia logiczno-wyobrażeniowego a także postaw sprawiedliwej oceny, umiejętności przestrzegania zasad i reakcji na niepowodzenia. Dzieci poprzez zabawę i ćwiczenia poznają figury, reguły gry – stopniowo rozwijając powyższe umiejętności.

  • JĘZYK ANGIELSKI METODĄ HELEN DORON - metoda oparta jest na zabawie i przypomina sposobem - uczenie się przez dzieci języka ojczystego. Cieszy się doskonałą opinią rodziców na całym świecie. W metodzie wykorzystuje się wiele gier i zabaw, które tworzą atmosferę przyjazną dziecku podczas uczenia.

  • OPOWIEŚCI BIBLIJNE (dla chętnych 4,5 i 6 latków) - to spotkania, które mają na celu przyswojenie i przeżycie treści biblijnych poprzez zabawy ruchowe, odgrywanie ról, dramy, taniec i śpiew.

  • PIŁKA NOŻNA – zajęcia sportowe na świeżym powietrzu mające na celu rozwój sfery ruchowej, wykorzystujące naturalną potrzebę ruchu dziecka w sposób kierowany poprzez zabawy z piłką, poznawanie i przestrzeganie zasad gry, ćwiczenia związane z koordynacją, skocznością, kopaniem, łapaniem i rzucaniem piłki.

  • TENIS ZIEMNY - zajęcia prowadzone są dla grupy 5-6  dzieci na korcie z instruktorem. Celem jest wprowadzenie dzieci w szkolenie tenisowe poprzez zabawę i sportową rywalizację. W trakcie lekcji wykorzystywane są różnego rodzaju pomoce co dodatkowo uatrakcyjnia zajęcia. W gronie rówieśników dzieci integrują się, a poprzez wspólną zabawę zdobywają umiejętności tenisowe, które w kolejnych etapach doskonalą.

 Oferta zajęć dodatkowych może być wzbogacana według sugestii rodziców oraz potrzeb dzieci.